Specialist Comunicare

Bucuresti–Middle-Level–Marketing, Relatii publice

Profilul companiei

Daca ai experienta in domeniul farmaceutic si ai curajul sa accepti o provocare noua, asteptam cv-ul tau la adresa cariere@persons.com.ro sau direct pe website-ul nostru.

Persoana pe care o cautam are cel putin 2 ani experienta in domeniu, pastreaza o buna relatie cu presa din Romania, si vorbeste doua limbi straine, una dintre cele obligatorii fiind engleza.

Descrierea jobului

  • Propune si implementeaza strategia de marketing si de comunicare a companiei alaturi de echipa;
  • Realizeaza calendarul de evenimente al companiei si propune participarea in scop comercial la acestea;
  • Se asigura de realizarea materialelor de promovare si a obiectelor promotionale (pixuri, bloc-notesuri, agende etc.) precum si de celelalte materiale de marketing (mape, antet, carti de vizita etc.);
  • Pastreaza legatura cu reprezentantii presei, agentia media, agentia de branding, agentia de digital si alti parteneri externi;
  • Se asigura de obtinerea BT-ului de la clienti/parteneri media/sponsori/expozanti pentru materialele de prezentare si promotionale;
  • Se ocupa de actualizarea permanenta a site-ului companiei, in conformitate cu directia de business;
  • Asigura generarea de content marketing pentru retelele de socializare;
  • Realizeaza si trimite comunicate de presa;
  • Reprezinta compania la evenimentele de business;
  • Realizeaza si sustine prezentari in public;
  • Asigura ocazional induction-ul pentru colegii noi, alaturi de HR Manager;

Profilul candidatului

Pentru acest domeniu avem nevoie de o  persoana cu:

  • gandire structurata;
  • abilitati de lider;
  • perseverenta.

Cerinte

  • Experienta minim 2 ani pe un post similar in domeniul farmaceutic; (constituie avantaj insa nu este o conditie eliminatorie)
  • Studii superioare (preferabil in Marketing sau Comunicare)
  • Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) – nivel avansat;
  • Cunoasterea unei alte limbi straine – constituie un avantaj;
  • Cunostinte foarte bune de MS Office, PowerPoint;
  • Cunostinte de digital marketing reprezinta un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;

Beneficii

  • Pachet salarial atractiv;
  • Posibilitatea de a lucra intr-o companie de renume;

Last jobs

Entry-Level, Middle-Level
Bucuresti
Middle-Level
Bucuresti
Bucuresti
Bucuresti
Entry-Level
Bucuresti
Bucuresti
Manager / Executive Position, Middle-Level
Bucuresti
Bucuresti
View full list